Diodes Incorporated MMBZ15VAL-7
MMBZ15VAL-7 picture photo
Mfg. Part Number
MMBZ15VAL-7
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 12VWM 21VC SOT23-3
Datasheet Download
MMBZ15VAL-7.pdf
Availability of MMBZ15VAL-7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MMBZ15VAL-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMBZ15VAL-7
Internal Part NumberEIS-MMBZ15VAL-7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels2
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
Voltage - Breakdown (Min)14.25V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp21V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.9A
Power - Peak Pulse40W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMBZ15VAL-7
Related LinksMMBZ1, MMBZ15VAL-7 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
MMBZ15VAL-7 Details Description
Related parts for MMBZ15VAL-7
SENSOR MAGNETIC REED SPDT 0.25A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 3W DO214AC datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 15A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf