ON Semiconductor MMBZ15VALT1
MMBZ15VALT1 picture photo
Mfg. Part Number
MMBZ15VALT1
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 12VWM 21VC SOT23
Datasheet Download
MMBZ15VALT1.pdf
Availability of MMBZ15VALT1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MMBZ15VALT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMBZ15VALT1
Internal Part NumberEIS-MMBZ15VALT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire 08/Jun/2009
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingCut Tape (CT)
TypeZener
Unidirectional Channels2
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
Voltage - Breakdown (Min)14.25V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp21V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.9A
Power - Peak Pulse40W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3 (TO-236)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMBZ15VALT1
Related LinksMMBZ1, MMBZ15VALT1 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MMBZ15VALT1 Details Description
Related parts for MMBZ15VALT1
IC LASER DRIVR 10GBPS 3.6V 24MLF datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 10.16MM datasheet.pdf
TRIMMER 250 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
KEYPAD 16BTN 4X4 COMMON BUS datasheet.pdf
HOLDER BATTERY 2 AA datasheet.pdf
CORD 125V 16AWG 3ELEM BLACK 25PC datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf