Vishay Semiconductor/Diodes Division MMBZ27VDA-E3-08
MMBZ27VDA-E3-08 picture photo
Mfg. Part Number
MMBZ27VDA-E3-08
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Arrays
Brief Description
DIODE ZENER 27V 225MW SOT23
Datasheet Download
MMBZ27VDA-E3-08.pdf
Availability of MMBZ27VDA-E3-08
QUANTITY
MMBZ27VDA-E3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMBZ27VDA-E3-08
Internal Part NumberEIS-MMBZ27VDA-E3-08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)27V
Tolerance-
Power - Max225mW
Impedance (Max) (Zzt)-
Current - Reverse Leakage @ Vr80nA @ 22V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 200mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMBZ27VDA-E3-08
Related LinksMMBZ27V, MMBZ27VDA-E3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
MMBZ27VDA-E3-08 Details Description
Related parts for MMBZ27VDA-E3-08
RES SMD 12 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 10V 0603 datasheet.pdf
FUSE 1.25A 125V TELCM 18.8MM PCB datasheet.pdf
IC OSC PROG TIMER 10MHZ 24DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC P600 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.059" (1.50mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf