Diodes Incorporated MMBZ5254BS-7
MMBZ5254BS-7 picture photo
Mfg. Part Number
MMBZ5254BS-7
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Arrays
Brief Description
DIODE ZENER ARRAY 27V SOT363
Datasheet Download
MMBZ5254BS-7.pdf
Availability of MMBZ5254BS-7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MMBZ5254BS-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMBZ5254BS-7
Internal Part NumberEIS-MMBZ5254BS-7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationGreen Encapsulate Change 09/July/2007
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration2 Independent
Voltage - Zener (Nom) (Vz)27V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)41 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 21V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Supplier Device PackageSOT-363
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMBZ5254BS-7
Related LinksMMBZ52, MMBZ5254BS-7 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
MMBZ5254BS-7 Details Description
Related parts for MMBZ5254BS-7
TERM BLOCK HDR 40POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 1POS .100" SNGL GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 630V C0G 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 8.2M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf