Vishay/Dale MMD21-0501K1
MMD21-0501K1 picture photo
Mfg. Part Number
MMD21-0501K1
Brief Description
CONN RACK/PANEL 50POS 5A
Datasheet Download
MMD21-0501K1.pdf
Availability of MMD21-0501K1
QUANTITY
MMD21-0501K1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMD21-0501K1
Internal Part NumberEIS-MMD21-0501K1
Connector StyleRack and Panel
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows4
Contact Layout, Typical-
FeaturesScrewlocks
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorGreen
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMD21-0501K1
Related LinksMMD21-, MMD21-0501K1 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MMD21-0501K1 Details Description
Related parts for MMD21-0501K1
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CODEWARRIOR SW/SPT CW 68K FLO datasheet.pdf
CAP MICA 180PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
ENCLOSURE TOP GRAY WM SERIES datasheet.pdf
FIXED IND 40NH 200MA 550 MOHM datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 10MM datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
PROTO ISO MOD W/ 20MHZ EXT CLK datasheet.pdf