Vishay/Dale MMD25-0141A1
MMD25-0141A1 picture photo
Mfg. Part Number
MMD25-0141A1
Brief Description
CONN RACK/PANEL 14POS 5A
Datasheet Download
MMD25-0141A1.pdf
Availability of MMD25-0141A1
QUANTITY
MMD25-0141A1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMD25-0141A1
Internal Part NumberEIS-MMD25-0141A1
Connector StyleRack and Panel
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows3
Number of Columns-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Cup
Contact Layout, Typical-
FeaturesFixed Guides
ColorGreen
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMD25-0141A1
Related LinksMMD25-, MMD25-0141A1 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MMD25-0141A1 Details Description
Related parts for MMD25-0141A1
RES SMD 51K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 2.5V ODRN 5VSOF datasheet.pdf
IC REG BCK BOOST 3.3V 1.3A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 WW datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf