Vishay/Dale MMD25-026
MMD25-026 picture photo
Mfg. Part Number
MMD25-026
Brief Description
CONN RACK/PANEL 26POS 5A
Datasheet Download
MMD25-026.pdf
Availability of MMD25-026
QUANTITY
MMD25-026 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMD25-026
Internal Part NumberEIS-MMD25-026
Connector StyleRack and Panel
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows3
Number of Columns-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Cup
Contact Layout, Typical-
Features-
ColorGreen
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMD25-026
Related LinksMMD2, MMD25-026 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MMD25-026 Details Description
Related parts for MMD25-026
IC FLASH/MCU 16K 52 TQFP datasheet.pdf
RES 18 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf