Yageo MMF-25BRD4K7
MMF-25BRD4K7 picture photo
Mfg. Part Number
MMF-25BRD4K7
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF-25BRD4K7.pdf
Availability of MMF-25BRD4K7
QUANTITY
MMF-25BRD4K7 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF-25BRD4K7
Internal Part NumberEIS-MMF-25BRD4K7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF-25BRD4K7
Related LinksMMF-25, MMF-25BRD4K7 Datasheet, Yageo Distributor
MMF-25BRD4K7 Details Description
Related parts for MMF-25BRD4K7
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
IC SENSOR HALL EFFECT PREC 3SIP datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 1W +/-12V 42MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES .82 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE SKT datasheet.pdf