Yageo MMF-25FRF1K2
MMF-25FRF1K2 picture photo
Mfg. Part Number
MMF-25FRF1K2
Brief Description
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF-25FRF1K2.pdf
Availability of MMF-25FRF1K2
QUANTITY
MMF-25FRF1K2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF-25FRF1K2
Internal Part NumberEIS-MMF-25FRF1K2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF-25FRF1K2
Related LinksMMF-25, MMF-25FRF1K2 Datasheet, Yageo Distributor
MMF-25FRF1K2 Details Description
Related parts for MMF-25FRF1K2
JUMPER-H1504TR/A3049V/X 5" datasheet.pdf
IC D/A CONV 12BIT PARALLEL20SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A 8LLP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 14POS 5A datasheet.pdf
RES 2.08K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER FEMALE 9POS 7MM datasheet.pdf
RES 11K OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf