Yageo MMF-50BRD15K
MMF-50BRD15K picture photo
Mfg. Part Number
MMF-50BRD15K
Brief Description
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/2W MELF
Datasheet Download
MMF-50BRD15K.pdf
Availability of MMF-50BRD15K
QUANTITY
MMF-50BRD15K Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF-50BRD15K
Internal Part NumberEIS-MMF-50BRD15K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0309
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF-50BRD15K
Related LinksMMF-50, MMF-50BRD15K Datasheet, Yageo Distributor
MMF-50BRD15K Details Description
Related parts for MMF-50BRD15K
RELAY REED SPDT 250MA 5V datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 81BGA datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 300MA 125VAC AXIAL datasheet.pdf
3M 5559I 3MM SQUARES 100/PACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/16 CLR 28X6" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
3 ROW BOX RECP 135 POS 100 C/L datasheet.pdf