Yageo MMF-50FRF15K
MMF-50FRF15K picture photo
Mfg. Part Number
MMF-50FRF15K
Brief Description
RES SMD 15K OHM 1% 1/2W MELF
Datasheet Download
MMF-50FRF15K.pdf
Availability of MMF-50FRF15K
QUANTITY
MMF-50FRF15K Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF-50FRF15K
Internal Part NumberEIS-MMF-50FRF15K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0309
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF-50FRF15K
Related LinksMMF-50, MMF-50FRF15K Datasheet, Yageo Distributor
MMF-50FRF15K Details Description
Related parts for MMF-50FRF15K
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
ADM34S/AE34M/ADM34S datasheet.pdf
IC TXRX RS232/485/422 +3V 28SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS 2MM STR DL PCB datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V TSOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
SAFETY MAT 900X1800MM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 1.85W SOD64 datasheet.pdf
RES SMD 5.83K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC/50VDC datasheet.pdf