Yageo MMF1WSFRF100R
MMF1WSFRF100R picture photo
Mfg. Part Number
MMF1WSFRF100R
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 100 OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
MMF1WSFRF100R.pdf
Availability of MMF1WSFRF100R
QUANTITY
MMF1WSFRF100R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF1WSFRF100R
Internal Part NumberEIS-MMF1WSFRF100R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0309
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF1WSFRF100R
Related LinksMMF1WS, MMF1WSFRF100R Datasheet, Yageo Distributor
MMF1WSFRF100R Details Description
Related parts for MMF1WSFRF100R
CONN RECEPT 100POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3.5MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
IC ISP CROSSPOINT 160I/O 272BGA datasheet.pdf
PATCH CABLES 350MHZ 30V 50U CONN datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2 NYLON 30MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 1W DO216 datasheet.pdf