Yageo MMF1WSFRF20K
MMF1WSFRF20K picture photo
Mfg. Part Number
MMF1WSFRF20K
Brief Description
RES SMD 20K OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
MMF1WSFRF20K.pdf
Availability of MMF1WSFRF20K
QUANTITY
MMF1WSFRF20K Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF1WSFRF20K
Internal Part NumberEIS-MMF1WSFRF20K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0309
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF1WSFRF20K
Related LinksMMF1WS, MMF1WSFRF20K Datasheet, Yageo Distributor
MMF1WSFRF20K Details Description
Related parts for MMF1WSFRF20K
CIR BRKR 500MA 480VAC 110VDC datasheet.pdf
RESONATOR CERAMIC 6.00MHZ W/CAP datasheet.pdf
SNSW-DT QC 1/4" PSH/BTN TELE datasheet.pdf
FUSE PTC 8A 15V FST-TRIP SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.652" (16.56mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CAP CER 3600PF 100V 1% BP 1812 datasheet.pdf
RES 1.05 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf