Yageo MMF1WSFRF5K6
MMF1WSFRF5K6 picture photo
Mfg. Part Number
MMF1WSFRF5K6
Brief Description
RES SMD 5.6K OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
MMF1WSFRF5K6.pdf
Availability of MMF1WSFRF5K6
QUANTITY
MMF1WSFRF5K6 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF1WSFRF5K6
Internal Part NumberEIS-MMF1WSFRF5K6
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0309
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF1WSFRF5K6
Related LinksMMF1WS, MMF1WSFRF5K6 Datasheet, Yageo Distributor
MMF1WSFRF5K6 Details Description
Related parts for MMF1WSFRF5K6
CAP CER 0.1UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
INSERT MALE 6POS TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 65MA SMD datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL PLUG CABLE datasheet.pdf
RES 910 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf