Yageo MMF25SBRD15K
MMF25SBRD15K picture photo
Mfg. Part Number
MMF25SBRD15K
Brief Description
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF25SBRD15K.pdf
Availability of MMF25SBRD15K
QUANTITY
MMF25SBRD15K Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF25SBRD15K
Internal Part NumberEIS-MMF25SBRD15K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF25SBRD15K
Related LinksMMF25S, MMF25SBRD15K Datasheet, Yageo Distributor
MMF25SBRD15K Details Description
Related parts for MMF25SBRD15K
IDC CABLE - HSC40S/AE40M/HSC40S datasheet.pdf
CIR BRKR 20A 240VAC 125VDC datasheet.pdf
JUMPER FOR SAK 4 10POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC COMP DUAL 400MV REF 6-DFN datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ 8 datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
10CKT PICOFLEX 110MM LONG datasheet.pdf