Yageo MMF25SBRD18K
MMF25SBRD18K picture photo
Mfg. Part Number
MMF25SBRD18K
Brief Description
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF25SBRD18K.pdf
Availability of MMF25SBRD18K
QUANTITY
MMF25SBRD18K Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF25SBRD18K
Internal Part NumberEIS-MMF25SBRD18K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF25SBRD18K
Related LinksMMF25S, MMF25SBRD18K Datasheet, Yageo Distributor
MMF25SBRD18K Details Description
Related parts for MMF25SBRD18K
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS FLAT CABLE IDC datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 15NS 80TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS PANEL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONTROLLER USB Z-WAVE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 91PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf