Yageo MMF25SBRD20K
MMF25SBRD20K picture photo
Mfg. Part Number
MMF25SBRD20K
Brief Description
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF25SBRD20K.pdf
Availability of MMF25SBRD20K
QUANTITY
MMF25SBRD20K Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF25SBRD20K
Internal Part NumberEIS-MMF25SBRD20K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF25SBRD20K
Related LinksMMF25S, MMF25SBRD20K Datasheet, Yageo Distributor
MMF25SBRD20K Details Description
Related parts for MMF25SBRD20K
IC BATTERY MANAGER 16-DIP datasheet.pdf
TRANSF AUTO 230-115V 750VA USA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 7.5MM datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES SMD 0.255 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf
CONN PIN .062 16-18AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf