Yageo MMF25SBRD47K
MMF25SBRD47K picture photo
Mfg. Part Number
MMF25SBRD47K
Brief Description
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF25SBRD47K.pdf
Availability of MMF25SBRD47K
QUANTITY
MMF25SBRD47K Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF25SBRD47K
Internal Part NumberEIS-MMF25SBRD47K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF25SBRD47K
Related LinksMMF25S, MMF25SBRD47K Datasheet, Yageo Distributor
MMF25SBRD47K Details Description
Related parts for MMF25SBRD47K
CONN 3-COND JACK PHONE 1/4" LONG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 1.2KVDC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 10V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 18PIN SLD CUP datasheet.pdf
RES SMD 4.99M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
INDUCTOR 1.05MH COMMON MODE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10K OHM 1% 200W datasheet.pdf