Yageo MMF25SBRD75K
MMF25SBRD75K picture photo
Mfg. Part Number
MMF25SBRD75K
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF25SBRD75K.pdf
Availability of MMF25SBRD75K
QUANTITY
MMF25SBRD75K Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF25SBRD75K
Internal Part NumberEIS-MMF25SBRD75K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF25SBRD75K
Related LinksMMF25S, MMF25SBRD75K Datasheet, Yageo Distributor
MMF25SBRD75K Details Description
Related parts for MMF25SBRD75K
FIXED IND 620NH 210MA 2.2 OHM datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 0805 datasheet.pdf
CONN FORK LOCK NON-INSUL 50PC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 3/8-100' BLACK datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf