Yageo MMF25SFRE221R
MMF25SFRE221R picture photo
Mfg. Part Number
MMF25SFRE221R
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 221 OHM 1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF25SFRE221R.pdf
Availability of MMF25SFRE221R
QUANTITY
MMF25SFRE221R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF25SFRE221R
Internal Part NumberEIS-MMF25SFRE221R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF25SFRE221R
Related LinksMMF25S, MMF25SFRE221R Datasheet, Yageo Distributor
MMF25SFRE221R Details Description
Related parts for MMF25SFRE221R
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC CTRLR HOT PLUG NEG VOLT 8SOIC datasheet.pdf
RES MO 2W 68K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 133.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 3W DO216AA datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A 8MSOP datasheet.pdf