Yageo MMF25SFRF100R
MMF25SFRF100R picture photo
Mfg. Part Number
MMF25SFRF100R
Brief Description
RES SMD 100 OHM 1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF25SFRF100R.pdf
Availability of MMF25SFRF100R
QUANTITY
MMF25SFRF100R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF25SFRF100R
Internal Part NumberEIS-MMF25SFRF100R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF25SFRF100R
Related LinksMMF25S, MMF25SFRF100R Datasheet, Yageo Distributor
MMF25SFRF100R Details Description
Related parts for MMF25SFRF100R
RES 100 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC GATE XNOR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT PIN KIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
MICRO 31C S 6" YEL FLOAT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 32HWQFN datasheet.pdf
Low Distortion, 1.5 W Audio Power Amplifier IC datasheet.pdf