Yageo MMF25SFRF12R
MMF25SFRF12R picture photo
Mfg. Part Number
MMF25SFRF12R
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 12 OHM 1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF25SFRF12R.pdf
Availability of MMF25SFRF12R
QUANTITY
MMF25SFRF12R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF25SFRF12R
Internal Part NumberEIS-MMF25SFRF12R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF25SFRF12R
Related LinksMMF25S, MMF25SFRF12R Datasheet, Yageo Distributor
MMF25SFRF12R Details Description
Related parts for MMF25SFRF12R
RES SMD 2.67K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 64POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.8K OHM 5% 800W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 9COND 14AWG SLATE 500' datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
1.25MM M HSG 16POS datasheet.pdf