Yageo MMF25SFRF180R
MMF25SFRF180R picture photo
Mfg. Part Number
MMF25SFRF180R
Brief Description
RES SMD 180 OHM 1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF25SFRF180R.pdf
Availability of MMF25SFRF180R
QUANTITY
MMF25SFRF180R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF25SFRF180R
Internal Part NumberEIS-MMF25SFRF180R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF25SFRF180R
Related LinksMMF25S, MMF25SFRF180R Datasheet, Yageo Distributor
MMF25SFRF180R Details Description
Related parts for MMF25SFRF180R
IC OTP 512KBIT 70NS 28SOIC datasheet.pdf
WALL RING 154MM "A" FOR M4Q SER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
IC PWR SUPP CTRLR MONITOR 64QFN datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 959OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
Connector Header 100 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT SKT datasheet.pdf