Yageo MMF25SFRF1K
MMF25SFRF1K picture photo
Mfg. Part Number
MMF25SFRF1K
Brief Description
RES SMD 1K OHM 1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF25SFRF1K.pdf
Availability of MMF25SFRF1K
QUANTITY
MMF25SFRF1K Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF25SFRF1K
Internal Part NumberEIS-MMF25SFRF1K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF25SFRF1K
Related LinksMMF25, MMF25SFRF1K Datasheet, Yageo Distributor
MMF25SFRF1K Details Description
Related parts for MMF25SFRF1K
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SBC CAN/LIN 3.3V HS 32HTSSOP datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RJ45 OVERMOLDED PATCH CABLE CAT datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW DO35 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 30W datasheet.pdf