Yageo MMF25SFRF47R
MMF25SFRF47R picture photo
Mfg. Part Number
MMF25SFRF47R
Brief Description
RES SMD 47 OHM 1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF25SFRF47R.pdf
Availability of MMF25SFRF47R
QUANTITY
MMF25SFRF47R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF25SFRF47R
Internal Part NumberEIS-MMF25SFRF47R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF25SFRF47R
Related LinksMMF25S, MMF25SFRF47R Datasheet, Yageo Distributor
MMF25SFRF47R Details Description
Related parts for MMF25SFRF47R
CONN DB37 CRIMP MALE NICKEL datasheet.pdf
COMPUTER SGL-BD BL2100 512K FLSH datasheet.pdf
CAP CER 220PF 250V NP0 1210 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A DPAK datasheet.pdf
TRANS NPN 15V 0.3A TO-92 datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG WHITE SHLD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 50.000MHZ PECL SMD datasheet.pdf
RES 180 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 200MA 1.56 OHM datasheet.pdf