Yageo MMF25SFRF91R
MMF25SFRF91R picture photo
Mfg. Part Number
MMF25SFRF91R
Brief Description
RES SMD 91 OHM 1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF25SFRF91R.pdf
Availability of MMF25SFRF91R
QUANTITY
MMF25SFRF91R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF25SFRF91R
Internal Part NumberEIS-MMF25SFRF91R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF25SFRF91R
Related LinksMMF25S, MMF25SFRF91R Datasheet, Yageo Distributor
MMF25SFRF91R Details Description
Related parts for MMF25SFRF91R
CBL USB A-B CON 6' 26/28 AWG datasheet.pdf
CAP CER 6.5PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUG 3+PE GOLD BLACK datasheet.pdf
IC VOLT MONITOR QUINT 8-MSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 43POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT ORANGE CC 0.4" datasheet.pdf
IC CLK BUF 2:18 250MHZ 32VFQFPN datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 250MA 1.6 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 3A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf