Yageo MMF50SBRD100R
MMF50SBRD100R picture photo
Mfg. Part Number
MMF50SBRD100R
Brief Description
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/2W MELF
Datasheet Download
MMF50SBRD100R.pdf
Availability of MMF50SBRD100R
QUANTITY
MMF50SBRD100R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF50SBRD100R
Internal Part NumberEIS-MMF50SBRD100R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF50SBRD100R
Related LinksMMF50S, MMF50SBRD100R Datasheet, Yageo Distributor
MMF50SBRD100R Details Description
Related parts for MMF50SBRD100R
RES 300K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 26.5V datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.25W MONO 8SON datasheet.pdf
RELAY MONITOR VOLT 65-260VAC/DC datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 10POS 2MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf