Yageo MMF50SBRD120R
MMF50SBRD120R picture photo
Mfg. Part Number
MMF50SBRD120R
Brief Description
RES SMD 120 OHM 0.1% 1/2W MELF
Datasheet Download
MMF50SBRD120R.pdf
Availability of MMF50SBRD120R
QUANTITY
MMF50SBRD120R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF50SBRD120R
Internal Part NumberEIS-MMF50SBRD120R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF50SBRD120R
Related LinksMMF50S, MMF50SBRD120R Datasheet, Yageo Distributor
MMF50SBRD120R Details Description
Related parts for MMF50SBRD120R
RES ARRAY 4 RES 470K OHM 2008 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN FIBER OPTIC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf