Yageo MMF50SBRD3K9
MMF50SBRD3K9 picture photo
Mfg. Part Number
MMF50SBRD3K9
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/2W MELF
Datasheet Download
MMF50SBRD3K9.pdf
Availability of MMF50SBRD3K9
QUANTITY
MMF50SBRD3K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF50SBRD3K9
Internal Part NumberEIS-MMF50SBRD3K9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF50SBRD3K9
Related LinksMMF50S, MMF50SBRD3K9 Datasheet, Yageo Distributor
MMF50SBRD3K9 Details Description
Related parts for MMF50SBRD3K9
IDC CABLE - MSR16K/MC16M/MCE16K datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 500KHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 6.65KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 10A SCREW datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% 0805 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 192MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf