Yageo MMF50SBRD75K
MMF50SBRD75K picture photo
Mfg. Part Number
MMF50SBRD75K
Brief Description
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/2W MELF
Datasheet Download
MMF50SBRD75K.pdf
Availability of MMF50SBRD75K
QUANTITY
MMF50SBRD75K Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF50SBRD75K
Internal Part NumberEIS-MMF50SBRD75K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF50SBRD75K
Related LinksMMF50S, MMF50SBRD75K Datasheet, Yageo Distributor
MMF50SBRD75K Details Description
Related parts for MMF50SBRD75K
MOSFET N-CH 7V DUAL SOT343R datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 4A TSMT3 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SAW FILTER IF 427.25MHZ SMP-03 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP FILM 4.3UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf