Yageo MMF50SFRF12R
MMF50SFRF12R picture photo
Mfg. Part Number
MMF50SFRF12R
Brief Description
RES SMD 12 OHM 1% 1/2W MELF
Datasheet Download
MMF50SFRF12R.pdf
Availability of MMF50SFRF12R
QUANTITY
MMF50SFRF12R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF50SFRF12R
Internal Part NumberEIS-MMF50SFRF12R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF50SFRF12R
Related LinksMMF50S, MMF50SFRF12R Datasheet, Yageo Distributor
MMF50SFRF12R Details Description
Related parts for MMF50SFRF12R
IGBT 600V 13A 60W TO220AB datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 60POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES MO 2W 649 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
SW LIMT SPDT 10A TOP ROL PLNGR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf