Yageo MMF50SFRF1K2
MMF50SFRF1K2 picture photo
Mfg. Part Number
MMF50SFRF1K2
Brief Description
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/2W MELF
Datasheet Download
MMF50SFRF1K2.pdf
Availability of MMF50SFRF1K2
QUANTITY
MMF50SFRF1K2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF50SFRF1K2
Internal Part NumberEIS-MMF50SFRF1K2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF50SFRF1K2
Related LinksMMF50S, MMF50SFRF1K2 Datasheet, Yageo Distributor
MMF50SFRF1K2 Details Description
Related parts for MMF50SFRF1K2
IC RS232 3V-5.5V DRVR 28-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 GRN,GRN,YLW datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
SUBMIN COAX OUTER BODY,F datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
25P F S/C PI FILT. 370PF datasheet.pdf
CONN HDR 1.25MM 8POS SMD R/A TIN datasheet.pdf