Yageo MMF50SFRF270R
MMF50SFRF270R picture photo
Mfg. Part Number
MMF50SFRF270R
Brief Description
RES SMD 270 OHM 1% 1/2W MELF
Datasheet Download
MMF50SFRF270R.pdf
Availability of MMF50SFRF270R
QUANTITY
MMF50SFRF270R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF50SFRF270R
Internal Part NumberEIS-MMF50SFRF270R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF50SFRF270R
Related LinksMMF50S, MMF50SFRF270R Datasheet, Yageo Distributor
MMF50SFRF270R Details Description
Related parts for MMF50SFRF270R
LABEL S LAM VNL RED 1.00 X 0.94" datasheet.pdf
CABLE N/SMA 12" RG-58 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 24V 90A D2PAK datasheet.pdf
IC EXPND AND-ORINV GATE 14TSSOP datasheet.pdf
IC HEX SCMITT-TRIG INV 14-SOIC datasheet.pdf
SCR MOD ISO DUAL 800V 250A datasheet.pdf
21P MTA156 CONN ASSY 22AWG LF datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 8.25MM datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 220POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN ARRAY FML 30POS SMD GOLD datasheet.pdf