ON Semiconductor MMFZ2V4T1G
MMFZ2V4T1G picture photo
Mfg. Part Number
MMFZ2V4T1G
Brief Description
DIODE ZENER 2.4V 500MW SOD123
Datasheet Download
MMFZ2V4T1G.pdf
Availability of MMFZ2V4T1G
QUANTITY
MMFZ2V4T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of MMFZ2V4T1G
Internal Part NumberEIS-MMFZ2V4T1G
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)2.4V
Tolerance-
Power - Max500mW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMFZ2V4T1G
Related LinksMMFZ2, MMFZ2V4T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MMFZ2V4T1G Details Description
Related parts for MMFZ2V4T1G
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 1POS TIN PCB datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 250MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
RES 1K OHM 1.75W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 2W SMBG datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf