Honeywell Sensing and Productivity Solutions MML24KA3AC05K
MML24KA3AC05K picture photo
Mfg. Part Number
MML24KA3AC05K
Manufacturer
Product Category
Rocker Switches
Brief Description
SWITCH ROCKER DPDT 1A 125V
Datasheet Download
MML24KA3AC05K.pdf
Availability of MML24KA3AC05K
QUANTITY
MML24KA3AC05K Order Process
Ship out your order
Specifications of MML24KA3AC05K
Internal Part NumberEIS-MML24KA3AC05K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Switches
FamilyRocker Switches
SeriesMML24
PackagingBulk
CircuitDPDT
Switch FunctionMom-Off-Mom
Current Rating1A (AC)
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC-
Actuator TypeConcave (Standard V)
Color - Actuator/CapBlack
Actuator MarkingNo Marking
Illumination Type, Color-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Ingress Protection-
Features-
Panel Cutout Dimensions-
Operating Temperature-
Mechanical Life250,000 Cycles
Electrical Life25,000 Cycles
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MML24KA3AC05K
MML24KA3AC05K Details Description
Related parts for MML24KA3AC05K
CABLE TIE 50LB NAT 8.3X.19" datasheet.pdf
CONN RCPT SKT 5POS SLD CUP PNL datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM16H/MC16M/MDM16H datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HEADER SHROUDED VERT 10POS datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RACK STEEL 24.5X21.3X82.2 GRY datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 2' NM TNCM datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
WR-MPC3 POWER CONNECTOR 24POS datasheet.pdf