Cornell Dubilier Electronics MMP6S47K-F
MMP6S47K-F picture photo
Mfg. Part Number
MMP6S47K-F
Brief Description
CAP FILM 0.047UF 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MMP6S47K-F.pdf
Availability of MMP6S47K-F
QUANTITY
MMP6S47K-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MMP6S47K-F
Internal Part NumberEIS-MMP6S47K-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
PackagingBulk
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.395" W, 0.236" T x 0.906" L (10.00mm, 6.00mm x 23.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMP6S47K-F
Related LinksMMP6S, MMP6S47K-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MMP6S47K-F Details Description
Related parts for MMP6S47K-F
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN CONTACT SCKT 20AWG TIN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 600MA AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf