NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MMPF0100NPZESR2
MMPF0100NPZESR2 picture photo
Mfg. Part Number
MMPF0100NPZESR2
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Special Purpose
Brief Description
IC PWR MGMT I.MX6 56QFN
Datasheet Download
MMPF0100NPZESR2.pdf
Availability of MMPF0100NPZESR2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MMPF0100NPZESR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMPF0100NPZESR2
Internal Part NumberEIS-MMPF0100NPZESR2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLPF0100Z Devices 25/Apr/2015
Standard Package4,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Special Purpose
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
ApplicationsConverter, i.MX6
Voltage - Input2.8 V ~ 4.5 V
Number of Outputs12
Voltage - OutputMultiple
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case56-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package56-QFN-EP (8x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMPF0100NPZESR2
MMPF0100NPZESR2 Details Description
Related parts for MMPF0100NPZESR2
IC 3DRVR/5RCV RS232 5/12V 24SOIC datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
ADAPTER SOCKET 44TQFP F15XX-DK3 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 50POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 40POS TIN datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 54POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
AB 3C 3#12 SKT PLUG datasheet.pdf
28 V/66 W/100 W DC/DC Converters with Integral EMI Filter IC datasheet.pdf