NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MMRF1009HSR5
MMRF1009HSR5 picture photo
Mfg. Part Number
MMRF1009HSR5
Brief Description
TRANS RF N-CH 500W 50V NI-780S
Datasheet Download
MMRF1009HSR5.pdf
Availability of MMRF1009HSR5
QUANTITY
MMRF1009HSR5 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMRF1009HSR5
Internal Part NumberEIS-MMRF1009HSR5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeLDMOS
Frequency960MHz ~ 1.215GHz
Gain18.5dB
Voltage - Test50V
Current Rating-
Noise Figure-
Current - Test200mA
Power - Output500W
Voltage - Rated110V
Package / CaseNI-780S
Supplier Device PackageNI-780S
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMRF1009HSR5
MMRF1009HSR5 Details Description
Related parts for MMRF1009HSR5
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACT SP MOM PC 60V datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 7A 30.86 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIN RAIL 32MMX15MM SLOTTED 0.36" datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER SF 2/12 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
Crystal 13.5600MHz 10ppm 8pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
LED ASSY 0.100" 5MM HER DIFF 2LD datasheet.pdf