NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MMRF1019NR4
MMRF1019NR4 picture photo
Mfg. Part Number
MMRF1019NR4
Brief Description
TRANS RF N-CH 10W 50V PLD-1.5
Datasheet Download
MMRF1019NR4.pdf
Availability of MMRF1019NR4
QUANTITY
MMRF1019NR4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMRF1019NR4
Internal Part NumberEIS-MMRF1019NR4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeLDMOS
Frequency1.09GHz
Gain25dB
Voltage - Test50V
Current Rating-
Noise Figure-
Current - Test10mA
Power - Output10W
Voltage - Rated100V
Package / CasePLD-1.5
Supplier Device PackagePLD-1.5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMRF1019NR4
MMRF1019NR4 Details Description
Related parts for MMRF1019NR4
RES SMD 2.87K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 11POS GOLD datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1.2A DL 10DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOD THYRISTOR 1400V 130A ECOPAC2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 150W datasheet.pdf
SC 3.81/18/180G 3.2SN GN BX datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf