Vishay/Beyschlag MMU01020C4701FB300
MMU01020C4701FB300 picture photo
Mfg. Part Number
MMU01020C4701FB300
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.7K OHM 1% 0.3W 0102
Datasheet Download
MMU01020C4701FB300.pdf
Availability of MMU01020C4701FB300
QUANTITY
MMU01020C4701FB300 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMU01020C4701FB300
Internal Part NumberEIS-MMU01020C4701FB300
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMMU 0102 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0102
Supplier Device Package0102
Size / Dimension0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMU01020C4701FB300
Related LinksMMU01020C, MMU01020C4701FB300 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMU01020C4701FB300 Details Description
Related parts for MMU01020C4701FB300
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 3A 5V datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP20H/AE20M/HDP20H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
RES 475 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC SMB datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG GREEN 100' datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
FILTER IEC CONNECTOR 115/250VAC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.11UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf