ON Semiconductor MMVL3102T1G
MMVL3102T1G picture photo
Mfg. Part Number
MMVL3102T1G
Manufacturer
Product Category
Variable Capacitance Diodes (Varicaps, Varactors)
Brief Description
DIODE TUNING 30V SOD-323
Datasheet Download
MMVL3102T1G.pdf
Availability of MMVL3102T1G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MMVL3102T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of MMVL3102T1G
Internal Part NumberEIS-MMVL3102T1G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 06/Oct/2006
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyVariable Capacitance Diodes (Varicaps, Varactors)
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance @ Vr, F25pF @ 3V, 1MHz
Capacitance Ratio4.8
Capacitance Ratio ConditionC3/C25
Voltage - Peak Reverse (Max)30V
Diode TypeSingle
Q @ Vr, F200 @ 3V, 50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-76, SOD-323
Supplier Device PackageSOD-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMVL3102T1G
Related LinksMMVL3, MMVL3102T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MMVL3102T1G Details Description
Related parts for MMVL3102T1G
RES 0.03 OHM 1/2W 3% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 850MA 365 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 15K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS R/A .100 T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf