Cornell Dubilier Electronics MMWA4P22K-F
MMWA4P22K-F picture photo
Mfg. Part Number
MMWA4P22K-F
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC AXIAL
Datasheet Download
MMWA4P22K-F.pdf
Availability of MMWA4P22K-F
QUANTITY
MMWA4P22K-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MMWA4P22K-F
Internal Part NumberEIS-MMWA4P22K-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
PackagingBulk
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.335" Dia x 1.000" L (8.50mm x 25.40mm)
Height - Seated (Max)-
TerminationWire Leads
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMWA4P22K-F
Related LinksMMWA4, MMWA4P22K-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MMWA4P22K-F Details Description
Related parts for MMWA4P22K-F
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.02KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 564 I/O 1152HBGA datasheet.pdf
CAP CER 3.5PF 100V U2J 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 5POS .050 THRUHOLE datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
MICRO 15C S 3" WHT JACKS datasheet.pdf
IC RECLOCKER 3G W/MUX datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 4A datasheet.pdf
MANIFOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf