TDK Corporation MMZ0402S121CT000
MMZ0402S121CT000 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ0402S121CT000
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 120 OHM 210MA 01005
Datasheet Download
MMZ0402S121CT000.pdf
Availability of MMZ0402S121CT000
QUANTITY
MMZ0402S121CT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ0402S121CT000
Internal Part NumberEIS-MMZ0402S121CT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMMZ
PackagingCut Tape (CT)
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating210mA
DC Resistance (DCR)700 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case01005 (0402 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.009" (0.22mm)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ0402S121CT000
Related LinksMMZ0402S, MMZ0402S121CT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ0402S121CT000 Details Description
Related parts for MMZ0402S121CT000
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
IC OSC SILICON 4.194304MHZ 8-DFN datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 38POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8.5NS 119BGA datasheet.pdf
INDICATOR PB SQ BRIGHT LED BLUE datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf