TDK Corporation MMZ0603S102ET000
MMZ0603S102ET000 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ0603S102ET000
Brief Description
FERRITE GIGA BEADS / SMD
Datasheet Download
MMZ0603S102ET000.pdf
Availability of MMZ0603S102ET000
QUANTITY
MMZ0603S102ET000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ0603S102ET000
Internal Part NumberEIS-MMZ0603S102ET000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package15,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMMZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency1 kOhm @ 100MHz
Current Rating200mA
DC Resistance (DCR)2.6 Ohm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0201 (0603 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.013" (0.33mm)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ0603S102ET000
Related LinksMMZ0603S, MMZ0603S102ET000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ0603S102ET000 Details Description
Related parts for MMZ0603S102ET000
CONN SOCKET 24-26AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC FANOUT BUFFER 4OUTPUT 20-QFN datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 300MA 1.6 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 270MA 1.4 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 800MA 220 MOHM datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf