TDK Corporation MMZ1005D221ET000
MMZ1005D221ET000 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ1005D221ET000
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD 220OHM 0402
Datasheet Download
MMZ1005D221ET000.pdf
Availability of MMZ1005D221ET000
QUANTITY
MMZ1005D221ET000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ1005D221ET000
Internal Part NumberEIS-MMZ1005D221ET000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMMZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency220 Ohm @ 100MHz
Current Rating250mA
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ1005D221ET000
Related LinksMMZ1005D, MMZ1005D221ET000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ1005D221ET000 Details Description
Related parts for MMZ1005D221ET000
BATTERY PACK 12.0V 2300MAH NICAD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 1825 datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 0.50 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
HANDLE TORQUE 9.45" datasheet.pdf
CONN INSERT 6POS PIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf