TDK Corporation MMZ1005F560CTD25
MMZ1005F560CTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ1005F560CTD25
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
MMZ1005F560CTD25.pdf
Availability of MMZ1005F560CTD25
QUANTITY
MMZ1005F560CTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ1005F560CTD25
Internal Part NumberEIS-MMZ1005F560CTD25
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMMZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency56 Ohm @ 100MHz
Current Rating100mA
DC Resistance (DCR)700 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ1005F560CTD25
Related LinksMMZ1005F, MMZ1005F560CTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ1005F560CTD25 Details Description
Related parts for MMZ1005F560CTD25
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8HTSOP datasheet.pdf
RES 43 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IDC HEADER .100" 40POS SHROUDED datasheet.pdf
FERRITE CORE ETD 3.7UH N27 datasheet.pdf
SGE-245-4-1220L 00500M SFTY EDGE datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 1.5W DO204AL datasheet.pdf