TDK Corporation MMZ1005S601AT000
MMZ1005S601AT000 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ1005S601AT000
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
MMZ1005S601AT000.pdf
Availability of MMZ1005S601AT000
QUANTITY
MMZ1005S601AT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ1005S601AT000
Internal Part NumberEIS-MMZ1005S601AT000
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMMZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency600 Ohm @ 100MHz
Current Rating300mA
DC Resistance (DCR)520 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ1005S601AT000
Related LinksMMZ1005S, MMZ1005S601AT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ1005S601AT000 Details Description
Related parts for MMZ1005S601AT000
TERM BLOCK PLUG 13POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 6BIT LP 2WIRE SER SOT23-5 datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 220 OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
28 SIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CONICAL BENT 30 DEGREE 0.40MM datasheet.pdf