TDK Corporation MMZ1005Y152CT000
MMZ1005Y152CT000 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ1005Y152CT000
Brief Description
FERRITE CHIP 1500 OHM 100MA 0402
Datasheet Download
MMZ1005Y152CT000.pdf
Availability of MMZ1005Y152CT000
QUANTITY
MMZ1005Y152CT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ1005Y152CT000
Internal Part NumberEIS-MMZ1005Y152CT000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency1.5 kOhm @ 100MHz
Current Rating100mA
DC Resistance (DCR)1.15 Ohm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ1005Y152CT000
Related LinksMMZ1005Y, MMZ1005Y152CT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ1005Y152CT000 Details Description
Related parts for MMZ1005Y152CT000
TRIMMER 300K OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 100K OHM 16DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 7PS VERT 10.16MM datasheet.pdf
THERMASHIELD WRAP 1.25" SLV 100' datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 200MA 2.2 OHM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 34POS GOLD datasheet.pdf