TDK Corporation MMZ1005Y301CT000
MMZ1005Y301CT000 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ1005Y301CT000
Brief Description
FERRITE CHIP 300 OHM 250MA 0402
Datasheet Download
MMZ1005Y301CT000.pdf
Availability of MMZ1005Y301CT000
QUANTITY
MMZ1005Y301CT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ1005Y301CT000
Internal Part NumberEIS-MMZ1005Y301CT000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency300 Ohm @ 100MHz
Current Rating250mA
DC Resistance (DCR)380 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ1005Y301CT000
Related LinksMMZ1005Y, MMZ1005Y301CT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ1005Y301CT000 Details Description
Related parts for MMZ1005Y301CT000
CAP CER 1200PF 50V AXIAL datasheet.pdf
IC BUFF/DVR DUAL NON-INV 20DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS PNLMT DRAWER TYP datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 237 OHM 1% 30W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
BRIDGE INNER PANEL FITS 1600H datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 460MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
RES 15 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf