TDK Corporation MMZ1608B471CTAH0
MMZ1608B471CTAH0 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ1608B471CTAH0
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 470 OHM 500MA 0603
Datasheet Download
MMZ1608B471CTAH0.pdf
Availability of MMZ1608B471CTAH0
QUANTITY
MMZ1608B471CTAH0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ1608B471CTAH0
Internal Part NumberEIS-MMZ1608B471CTAH0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMMZ
PackagingCut Tape (CT)
Impedance @ Frequency470 Ohm @ 100MHz
Current Rating500mA
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.030" (0.75mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ1608B471CTAH0
Related LinksMMZ1608B, MMZ1608B471CTAH0 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ1608B471CTAH0 Details Description
Related parts for MMZ1608B471CTAH0
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC LI-ON LINEAR CHRG MGMT 20-QFN datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PST 9A 24V datasheet.pdf
RES 87.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.93K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SOCKET 38 CONTACTS SINGLE ROW datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
TRANSFORMER POE LAN datasheet.pdf
CAP CER 47PF 440VAC U2J RADIAL datasheet.pdf